Strona główna

Mierz co mierzalne,
a niemierzalne uczyń także mierzalnym"

(Galileo Galilei)

 
Katalog
1 i-SMOK® Systemy telemetryczne


2 Urządzenia telemetryczne

1 i-SMOK® Systemy telemetryczne

 »   i-SMOK® PROM
Rozliczenia wody i ścieków
Przepływ Pełnym Przekrojem


Specyfikacja produktu:

PROM
Pompowe Rozliczeniowe Opomiarowanie Mediów
Przepływ Pełnym Przekrojem


"PROM" jest zestawem pomiarowym przeznaczonym do rozliczeniowego i kontrolnego opomiarowania ścieków i wody w rurociągach całkowicie wypełnionych (ciśnieniowych lub zasyfonowanych).

"PROM" jest wyposażony w system "i-SMOK" - Efektywny, Ekonomiczny, Nowoczesny system zdalnego monitoringu GSM / GPRS.

PROM - rozliczeniowe opomiarowanie wody i ścieków z monitoringiem

Informacja techniczna

Zdalny monitoring GSM / GPRS to stały podgląd sytuacji na obiekcie:

 • odczyty lokalne - na wyświetlaczu hand-held, bezprzewodowo, bez konieczności otwierania szafki pomiarowej, np. wprost z przejeżdżającego samochodu służb utrzymania ruchu; zapewnia to wygodę odczytu np. gdy studnia znajduje się w miejscu trudno lub niedostępnym (ogrodzona działka, roztopy)
 • odczyty z dowolnego miejsca na świecie i w dowolnym czasie - danych pomiarowych aktualnych i archiwalnych, w postaci tabelarycznej i graficznej, z dowolnego urządzenia z dostępem do Internetu, poprzez standardową przeglądarkę (nie jest wymagane żadne dodatkowe oprogramowanie)
 • rejestracja danych pomiarowych na serwerze firmy "ALFINE-TIM", tworzenie bilansów, zestawień i raportów
 • powiadamianie o wystąpieniu sytuacji alarmowych umożliwia szybką reakcję serwisową
Do pomiaru przepływu wody, ścieków lub innych cieczy płynących są stosowane ściekomierze / wodomierze / przepływomierze elektromagnetyczne:
 • "PROM W" - zestaw pomiarowy z przepływomierzem "WaterMaster"
  dla aplikacji standardowych,
  także z Europejskim certyfikatem do rozliczeń MID
  więcej o "WaterMaster"
 • "PROM P" - zestaw pomiarowy z przepływomierzem "ProcessMaster",
  dla aplikacji trudnych
  więcej o "ProcessMaster"

"BROM" jest zestawem pomiarowym podobnym do "PROM", ale przeznaczonym dla aplikacji z wymaganym długoczasowym zasilaniem bateryjnym. Zestaw "BROM" świetnie nadaje się do instalacji w miejscach odległych, gdzie nie ma zasilania z sieci.

W zestawie "BROM" zastosowano przepływomierz "AquaMaster" w specjalnej dedykowanej konfiguracji oferowanej wyłącznie przez firmę "ALFINE-TIM". Liczydło elektroniczne (przetwornik) przepływomierza, moduł komunikacji cyfrowej oraz baterie są zamknięte w szafce pomiarowej. Szafkę tę można zainstalować np. wewnątrz suchej studni pomiarowej, w której znajduje się czujnik ściekomierza. Dzięki temu urządzenia mogą być niewidoczne z zewnątrz. więcej o "AquaMaster"

W zestawach pomiarowych "PROM" i "BROM" mogą być stosowane przepływomierze o średnicach od DN 25 do DN 1000 i więcej. Cechuje je duża dokładność pomiaru, w aplikacjach rozliczeniowych możliwość zabezpieczenia przed ingerencją w wynik pomiaru bez wiedzy rozliczających się stron. Koszt przepływomierzy jest niski, czynności serwisowe są zredukowane, instalacja jest łatwa, co przyczynia się do obniżenia kosztów budowlanych.

W przypadku zainteresowania prosimy o kontakt.

Uwaga:
Firma "ALFINE-TIM" oferuje konsultacje i nadzór merytoryczny na etapie projektu, kompletację i dostawę aparatury pomiarowej i monitoringu, nadzór nad montażem lub montaż pod klucz, uruchomienie na obiekcie, szkolenie, usługi serwisowe.


Copyright © 2003-2012 "ALFINE-TIM". Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie nazwy i znaki towarowe są własnością ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Informacje podane na stronach firmy "ALFINE-TIM" mają jedynie charakter orientacyjny i nie stanowią oferty komercyjnej
w rozumieniu prawa cywilnego.